Odra zimnową Porą

Odra Zimową Porą – pokaz pływacki + akcja charytatywna na rzecz Fundacji Ewy Błaszczyk „AKOGO?”

W dniu 03.01.2016, na wrocławskim odcinku rzeki Odry odbył się zorganizowany przez nasz Klub pokaz pływacki, w ramach którego Sponsorzy akcji:

przekazali, za każdy pokonany metr, środki pieniężne na rzecz Fundacji.

Jeszcze na tydzień przed pokazem dodatnia temperatura powietrza zapowiadała „łatwy przepływ” ale… matka Natura postanowiła trochę nas doświadczyć i kilka dni przed startem podarowała nam „odrobinę” mrozu i słupki termometrów powędrowały znacznie poniżej -10°C.

Tak więc, w malowniczej zimowej scenerii, z ośnieżonymi brzegami rzeki oraz jej zamarzniętymi dopływami, przy temperaturze powietrza -12°C, pływacy w składzie:

  • Marek Grzywa (1,4 km),

  • Tomasz Muc (1,2 km),

  • Leszek Naziemiec (1,4 km),

  • Łukasz Tkacz (1,4 km),

  • piąty pływak z przyczyn technicznych nie dotarł na czas

pokonali w bardzo leniwym nurcie Odry, w wodzie o temperaturze 0,5°C, łączny dystans 5400m.

Zawodnicy wystartowali z bazy Dolnośląskiego WOPR-u o godzinie 11:29. Łukasz jako pierwszy, po pokonaniu dystansu 1400m, o godzinie 11:54 dotarł do mety przy Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim, następnie dopłynął Leszek, a później Marek.

Czarnym koniem pokazu okazał się Tomasz, który pomimo faktu, iż jest to dopiero jego trzeci sezon w zimnej wodzie, pokonał dystans aż 1200m, a przy tym zachował się bardzo odpowiedzialnie i skorzystał z możliwości opuszczenia wody i to tuż przed samą metą. Dzięki jego postawie pokaz zakończył się sukcesem i to bez zbędnego ryzyka.

Nad bezpieczeństwem uczestników pokazu czuwał Dolnośląski WOPR, którego całej załodze bardzo serdecznie dziękujemy.

Foto: Michał Marzec

Dodaj komentarz